CO WYRÓŻNIA NASZ SZKAPLERZ NA TLE INNYCH SZKAPLERZY?

(czyli garść marketingu)

 

Cechą, która czyni nasz szkaplerz wyjątkowym jest  umieszczenie na tradycyjnym kawałku sukna wełnianego wizerunków Maryi i Jezusa wykonanych z najwyższej jakości skóry naturalnej. Jest to, jak dotąd, niespotykane rozwiązanie mające na celu zwiększenie trwałości i wygody użytkowania. Jak wiemy, szkaplerz powinno się nosić zawieszony na szyi przylegający do ciała. Ma on być symbolem bliskości Jezusa i Maryi, do których pragniemy przylegać całym naszym życiem.

Ale dlaczego akurat skóra naturalna? Na tym wyborze zaważyły względy praktyczne oraz estetyczne. Od blisko 10 lat sami jesteśmy „nosicielami” szkaplerza karmelitańskiego i zauważyliśmy, że drukowane na materiale syntetycznym kolorowe wizerunki, bardzo szybko się wycierają, szczególnie w sytuacjach zwiększonej aktywności fizycznej czy podczas upalnych, letnich dni.

Poniżej prezentujemy zdjęcie takiego szkaplerza  po zaledwie pięciu miesiącach użytkowania.

Wizerunki Jezusa i Maryi bardzo się zniszczyły i stały się praktycznie niewidoczne.

Technika jaką wykorzystaliśmy przy produkcji naszego szkaplerza to grawer laserowy, czyli wypalenie wzoru na skórze, które charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością na ścieranie i ogólnie bardzo dużą trwałością. Ponadto skóra naturalna, dzięki swoim właściwościom hydrofobowym uniemożliwia rozwój bakterii, co czyni nasz produkt w pełni higienicznym i hypoalergicznym.

„Szkaplerz, który pomaga” jest produkowany w zasadzie w całości manualnie. Jesteśmy obecni na każdym etapie jego powstawania: osobiście nadzorujemy proces wypalania, sami wiążemy rzemyki, sami go pakujemy i przygotowujemy do wysyłki. Wartym wspomnienia jest również fakt, iż każdy kawałek skóry jest przez nas osobiście impregnowany poprzez nałożenie cienkiej warstwy lanoliny, najbardziej naturalnego impregnatu, który wykazuje najlepsze właściwości ochronne dla skóry.

Jednocześnie pragniemy podkreślić, iż tak jak w przypadku każdego produktu ze skóry naturalnej, również i nasz szkaplerz wymaga od czasu do czasu (raz na rok) delikatnej pielęgnacji w formie natłuszczenia/odżywienia skóry. W tym celu zalecamy używanie środków ochronnych przeznaczonych do pielęgnacji skór naturalnych lub po prostu wtarcia w powierzchnię szkaplerza cienkiej warstwy wazeliny kosmetycznej.

Chcielibyśmy również zaznaczyć, że różne kawałki skóry mogą różnić się delikatnie odcieniem między sobą, co wynika z jej naturalnych właściwości i nie jest w żadnym stopniu defektem.

Kolejną ważną, według nas kwestią jest to, że cały proces produkcyjny naszego szkaplerza odbywa się w Polsce. Korzystamy z polskich surowców najlepszej jakości i wspieramy polską gospodarkę.

Ze względu na to, iż wytwarzamy szkaplerz manualnie, nasze możliwości produkcyjne są ograniczone do 500 sztuk raz na dwa tygodnie. Obecnie dysponujemy stanem magazynowym w ilości 500 sztuk. Z tego wynika, że w sytuacji gwałtownego przyrostu zamówień, np. 450 szt dziennie, nie będziemy mogli zapewnić ciągłości wysyłek, o czym oczywiście zostaną Państwo poinformowani w momencie składania zamówienia. Oznacza to, że maksymalny czas oczekiwania na wysyłkę zakupionego produktu to 2 tygodnie. Na stronie sklepu, na karcie produktu widnieje informacja ile sztuk jest fizycznie dostępnych.

ZAPRASZAMY i ZACHĘCAMY DO PRZYJĘCIA SZKAPLERZA!